aluminyum, kapı, pencere, profil, kompozit, kotta, cotta, dış, cephe, dışcephe, cam, kompozit, kompak, kotta, silikon, kapaklı, ışıklık, skaylant, şuko, klasık, sinterflaksi, seranit, granit, panel, alukoband, alukobot, asaş, naturalbond, alfabond, metalbond, yurobond, eurabond, otomatık, şeffaf, panjur, kepenk, fotosel, fotoselli, kayar, cam, kapı, pente, pergola, giyotin, cam, pencere, ucuz, uygun, tamir,bakım, servisi, kaplama, uygulama, imalat, montaj, motoru, kartı, işlemcisi, radarı, beyni, profili, kayışı, tekeri, makas, kanat, deyişimi, fiyatı, fiyatları,

acilir-hareketli-tavan-sistemleri-rolling-roof

acilir-hareketli-tavan-sistemleri-rolling-roof

Metin Kutusu: Her mekânda uygulanabilecek Rolling Roof  dünyada hiçbir açılır tavan sisteminin sunmadığı, katlanma ve toplanma hareketini bir arada sunmaktadır.
Her açıda açılabilen paneller sayesinde, gün ışığından istenilen oranda faydalanma olanağı sağlar.
Panellerin  yaptığı katlanma hareketi sayesinde, çatıdan havalandırma yaparken gölgelendirme özelliğini kaybetmez.
Sistem açıkken bile özel tasarım profiller sayesinde, yağmur ve kardan etkilenmeden havalandırma sağlar.
Panellerin yaptığı katlanma hareketi sayesinde, panellerin dış temizliği çatıya çıkmaya gerek kalmadan içeriden temizlenebilir.
Elektrostatik fırın boya ile renklendirilir; istenilen her renkte uygulama yapılır. Elektrostatik fırın boya sayesinde uzun ömürlüdür.

TEKNİK BİLGİ

 

ANA TAŞIYICI

Alüminyum

ÇATI ÖRTÜSÜ

Özel tasarım alüminyum panel

ÇEVRESEL KAPATMA  

Hareketli Cam Sistemleri, Alüminyum doğrama

GENİŞLİK

Tek sistemde 6,000 mm, ardışık sistemde sınırsız

UZUNLUK

Tek eğimde 10,000 mm, ardışık sistemde sınırsız

ÇALISMA ŞEKLİ

Uzaktan kumanda

ROLLING ROOF PLUS

BİYOİKLİMSEL PERGOLALAR

Metin Kutusu: Biyoiklimsel Pergola Sistemleri, gölge sistemleri üretimin de, hayal gücünün ulaştığı en üst noktadır. Havanın doğal dolaşımından yararlanılarak iklimlendirme sağlayan Pergola Sistem, istenilmesi durumunda üzerinde yer alan ‘’Açılır- Kapanır‘’ yada ‘’ Kendi ekseninde dönebilir ‘’ alüminyum paneller vasıtası ile hava geçişini sağlar. Bir çok opsiyonel seçenek ile desteklenen Biyoiklimsel Pergola Sistemini, 4 mevsim özgürce kullanabilmeniz için tasarladık.
Entegre aydınlatma ve ses sistemi seçenekleri bulunan Biyoiklimsel Sistem, istenmesi durumun da ısıtıcı sistem ilavesi ile kışın zor şartlarında bile kullanılabilir. Yeniliklerin takipçisi olan Rising Gölgelendirme Sistemleri, 1 yıllık Ar-Ge çalışmalarının meyvesi olan B-CUBE Biyoiklimsel Pergola sistemlerini, 2018 yılı itibari ile yeni ürün grubu olarak sizlerin beğenisine sundu.

Galaxy ,B Cube Pergola sisteminin herhangi bir konstrüksiyon bağlantısı olmaksızın 4 adet kendi taşıyıcı dikmeleri ile desteklenen modelidir.Genel olarak ürünün uygulama noktaları;havuz kenarları,villa bahçeleri,restaurant,cafe ve eğlence mekanlarıdır.B Cube Galaxy modeli büyük alan kapamaları için ideal bir modeldir.Dört cephesini çevreleyen ışık sistemi hem aydınlatma hemde (RGB) ambiyans aydınlatması takılabilecek şekilde tasarlanmıştır,panel profillerine de ışık takılabilme opsiyonu sayesinde 3 farklı ışık sistemi aynı anda kullanım sağlar.Kendi ekseninde dönebilen panel yapısı sıfır dereceden 120 dereceye kadar ayarlanılabilir. .

Kullanım Alanları: Oteller, barlar, restoranlar, premium işletmeler, villalar ve özel yaşam alanları

Maks Cephe: 4000 mm
Maks Açılım: 9010 mm
yada
Maks Cephe: 4500 mm
Maks Açılım: 8010 mm

36 m2 Tek sistem için maks. kullanım alanıdır.

Space ,B Cube Pergola sisteminin düz bir alana montajlanıp,önden taşıyıcı dikmeleri ile desteklenen modelidir.Genel olarak ürünün uygulama noktaları;havuz kenarları,villa bahçeleri,restaurant,cafe ve eğlence mekanlarıdır.B Cube Space modeli büyük alan kapamaları için ideal bir modeldir.Dört cephesini çevreleyen ışık sistemi hem aydınlatma hemde (RGB) ambiyans aydınlatması takılabilecek şekilde tasarlanmıştır,panel profillerine de ışık takılabilme opsiyonu sayesinde 3 farklı ışık sistemi aynı anda kullanım sağlar.Kendi ekseninde dönebilen panel yapısı sıfır dereceden 120 dereceye kadar ayarlanılabilir.

Kullanım Alanları: Oteller, barlar, restoranlar, premium işletmeler, villalar ve özel yaşam alanları

Maks Cephe: 4000 mm
Maks Açılım: 9010 mm
yada
Maks Cephe: 4500 mm
Maks Açılım: 8010 mm

36 m2 Tek sistem için maks. kullanım alanıdır.

Urban, B-CUBE Pergola Sistemlerinin hareketli palet sistem kayıtlarının, askı aparatları ile düz bir alına montajlanıp, önden taşıyıcı dikmeleri olmadan desteklenen modelidir. Genel olarak ürünün uygulama noktaları; alan sınırlamaları olan cadde önü restaurantları ya da villa antre çıkışları gibi mekanlardır. Diğer modellerden farklı olarak, sadece 3 tarafında su taşıyıcı entegre oluk profilleri mevcuttur. Suyun tahliyesi noktasında mevcut yağmur suyu, önden serbest düşüş prensibi ile tahliye edilmektedir.

B-CUBE kendi klansmanında, ‘’Tek Tuşla Açılır- Kapanır‘’ – ‘’80 Derece Eğime Ulaşabilen‘’ – ‘’Hem Açılıp Hem de Dönebilen‘’ Panel Teknolojisiyle, güçlü şık ve alanlarınıza değer katan bir üründür. 1 derecelik statik çalışma yapısına sahip olan B-CUBE Pergola Sistemi 4 mm. et kalınlığına sahip alüminyum profilleri ile zorlu hava koşullarına dayanıklı olarak imal edilmiştir.

Ayrıca bu model, su oluğunun taşıyıcı kayıt ve ray profillerinin tamamını tek bir profilde toplayan bir yapısıyla da diğer modellerden farklı bir profil yapısına sahiptir. Bu modelde ses, yalıtım ve aydınlatma opsiyonları bulunmaktadır.

Kullanım Alanları: Oteller, barlar, restoranlar, premium işletmeler, villalar ve özel yaşam alanları

Maks Cephe: 4000 mm
Maks Açılım: 5050 mm

20 m2 Tek sistem için maks. kullanım alanıdır.

B CUBE GALAXY

B CUBE SPACE

B CUBE URBAN

 

Rolling Roof teras sistemleri
Rolling Roof, Bioklimatik Pergola, Bioklimatik, Rolling Roof Tavan Sistemi

Her mekanda uygulanabilecek olan rolling roof sistemleri, açılır kapanır tavan olarak adlandırılabilir. Katlanırken toplanma işleminin yapıldığı uygulama sayesinde açık hava ortamlar istendiği zaman kapalı mekana dönüştürülebilir.

AA GRUP İNŞ OLARAK yine bir ilke imza atarak açılır tavan sistemlerinde yeni bir çözüm sunmaktadır. Rolling Roof, alışılagelmiş açılır tavan sistemlerine göre farklı bir hareket sistemi sunarak, müşterilerine yeni kazanımlar sunmaktadır.

Rolling Roof (Yuvarlanan Teras), 2mm et kalınlığındaki panellerin, önce kendi ekseni etrafında dönmesiyle havalandırma, güneş ışığından istenilen oranda faydalanma veya gölgelendirme imkânlarını kullanıcılara sunmaktadır. Kendi ekseni etrafından dönen tüm paneller açılır cam tavanda olduğu gibi geriye doğru toplanarak tam açık bir tavan alanı oluşturmaktadır. Bu haliyle Rolling Roof, hem katlanma hem toplanma hareketini bir arada sunan dünyadaki tek sistemdir.

Rolling Roof tavan sisteminin hem katlanma hem toplanma hareketini bir arada sunmasının birçok avantajı bulunmaktadır. Öncelikle dış ortam etkilerini (gün ışığı gibi) istenilen oranda iç ortama alma veya iç alandan uzaklaştırma imkânı vermektedir. Piyasada hâlihazırda bulunmakta olan pergole ve branda sistemlerinin sunamadığı birçok avantaj Rolling Roof ile kullanıcılara sunulmaktadır. Piyasada pergole olarak bilinen tavan kapama yöntemi, gölgelendirme amaçlı kullanılmakta olup yağışlı havalarda iç alana su girişi engellenememektedir. Bu halde pergole, yağışsız hava koşullarında kullanıma açıktır. Branda açılır tavan sisteminde ise, yağışlı havalarda sızdırmazlık ciddi bir problem teşkil etmektedir. Ayrıca branda, kar yükü taşıyamamaktadır. Yine branda açılır tavan sistemlerinde, branda örtüsü belli aralıklarla yıpranmadan dolayı değiştirilmelidir. Açılır tavan sistemlerinde branda, yağışlı havalarda, iç ortamın su almaması için tamamen kapalı tutulmalıdır. Fakat Rolling Roof açılır tavan sisteminde paneller istenilen açıda katlanabildiğinden, dış ortam yağışlı olduğu halde paneller arası bir miktar açılarak, iç alana su girişi olmaksızın havalandırma imkânı bulunmaktadır. Branda açılır tavan sisteminin sunamadığı bu imkân Rolling Roof ile kullanıcılara sunulmaktadır. Bilindiği üzere branda açılır tavan sistemlerinde, kar yükü taşınamadığından yoğun kar yağışının olduğu havalarda branda örtüsü açılmak zorunda olup, tavanı kapatılan alan kullanılamaz hale gelmektedir. Fakat Rolling Roof her türlü hava koşulunda tam bir sızdırmazlık ve dayanım ile problemsiz olarak çalışmaktadır.

Rolling Roof açılır tavan sistemi, temizlik anlamında da gerek açılır cam tavan sistemleri gerekse açılır branda tavan sistemlerine göre çok daha üstündür. Rolling Roof açılır tavan sisteminde bulunan paneller, katlanma hareketi yaptığından, iç ortamdan panellerin üst alanları rahatça temizlenebilmektedir.

Rolling Roof açılır tavan sisteminde, açılır cam tavan ve branda sistemlerinde bulunmayan güvenlik tedbirleri de alınmıştır. Hareket algılayıcı switchler sayesinde sistem hareketleri birbirine uygun olacak şekilde yönlendirilmiştir.

Rolling Roof AAGRUP İNŞ’ in kendi tasarımıdır. AA GRUP İNŞ açılır tavan ve cam balkon sistemlerindeki liderliğini yeni ürünleriyle pekiştirmektedir. Garanti şartları 2 Yıl parça değişimidir. Kullanıcı hatasından ya da ürüne yapılan dış kaynaklı müdahaleleri kapsamamaktadır.

Rolling Roof Nedir?

      Her mekanda uygulanabilecek olan rolling roof sistemleri, açılır kapanır tavan olarak adlandırılabilir. Katlanırken toplanma işleminin yapıldığı uygulama sayesinde açık hava ortamlar istendiği zaman kapalı mekana dönüştürülebilir.

            Sistem üzerinde yer alan panellerin temel görevi, gün ışığından maksimum faydanın sağlanabilmesidir. Katlanma hareketi panellerin temizliğinin kolay bir şekilde yapılması için önemli bir ayrıcalıktır. İstenilen her renkte yapılabilen uygulamalar sayesinde uzun ömürlü ve konforlu bir kullanım mümkündür.

 Rolling Roof Çatı Sistemlerinin Özellikleri

            Kullanıldığı ortama estetik ve şık bir görünüm veren rolling roof çatı sistemleri, kendine has hareket sistemleri sayesinde farklı mekanlardaki ihtiyaçları en iyi şekilde karşılar. Her türlü olumsuz hava şartına karşı koruma sağlayan paneller, ısı yalıtımı da sağlayarak dört mevsim aranan konforun yaratılmasında kullanılır.

            Kullanım alanına göre çok çeşitli avantajlar sağlayan rolling roof çatı sistemleri, yağışlı havalarda da yarım açılarak mekanın havalandırılması sağlanabilir. Her türlü hava koşulundan maksimum verimin sağlandığı sistem sayesinde her türlü alanda güvenli bir şekilde yaşam sürdürülebilir. Klasik jaluzi sistemine uygun olarak çalışan modeller istendiği zaman iç mekanlardan kolaylıkla temizlenebilir.

 Rolling Roof Panelleri Nasıl Hareket Eder?

            Kendi ekseni etrafında dönerek kapanan rolling roof panelleri, kontrollü bir şekilde açılarak istenen noktada durdurulabilir. İstenen eğimde tutulabilen paneller her türlü hava şartında ortamın havalandırılmasına imkan sağlar. Farklı büyüklükteki mekanlar için özel olarak üretilen sistem sayesinde teras, kış bahçesi, kafe veya kurumsal alanlarda yeni ve konforlu yaşam alanları yaratılabilir.

            Yedek parça ve tamir garantisi olan rolling roof çatı sistemleri, talebe uygun olarak LED ışıklarla zengin bir görünüm kazanabilir. Geniş balkonlarda ya da çatı katında kullanılan uygulama sayesinde ev içleri genişler ve yeni yaşam alanlarında keyifli zamanlar geçirilebilir. Farklı ihtiyaçlara özel olarak hazırlanan sistemler, temiz havadan en iyi şekilde faydalanmak isteyenler için ideal bir çözüm önerisi olarak düşünülebilir. İklim etkilerinin yanı sıra ses ve ısı yalıtımı için de ideal bir çözüm önerisi olan rolling roof panelleri, konforlu yaşam alanları oluştururken soğuk havalarda da açık mekan keyfi sürmek isteyenler tarafından tercih edilir.

Rolling Roof Pergola

Her mekânda uygulanabilecek Katlanır Çatı sistemi dünyada hiçbir açılır tavan sisteminin sunmadığı, katlanma ve toplanma hareketini bir arada sunmaktadır. Her açıda açılabilen paneller sayesinde, gün ışığından istenilen oranda faydalanma olanağı sağlar. Panellerin yaptığı katlanma hareketi sayesinde, çatıdan havalandırma yaparken gölgelendirme özelliğini kaybetmez. Sistem açıkken bile özel tasarım profiller sayesinde, yağmur ve kardan etkilenmeden havalandırma sağlar. Panellerin yaptığı katlanma hareketi sayesinde, panellerin dış temizliği çatıya çıkmaya gerek kalmadan içeriden temizlenebilir. Elektrostatik fırın boya ile renklendirilir; istenilen her renkte uygulama yapılır. Elektrostatik fırın boya sayesinde uzun ömürlüdür. Katlanır Çatı sigara yasağının uygulandığı restoran ve kafe gibi yerler için en iyi çözümdür

Rolling Roof Pergola Özellikleri

· Her mekânda uygulanabilecek Rolling Roof dünyada hiçbir açılır tavan sisteminin sunmadığı, katlanma ve toplanma hareketini bir arada sunmaktadır.

· Her açıda açılabilen paneller sayesinde, gün ışığından istenilen oranda faydalanma olanağı sağlar.

· Panellerin yaptığı katlanma hareketi sayesinde, çatıdan havalandırma yaparken gölgelendirme özelliğini kaybetmez.

· Sistem açıkken bile özel tasarım profiller sayesinde, yağmur ve kardan etkilenmeden havalandırma sağlar.

· Panellerin yaptığı katlanma hareketi sayesinde, panellerin dış temizliği çatıya çıkmaya gerek kalmadan içeriden temizlenebilir.

· Elektrostatik fırın boya ile renklendirilir; istenilen her renkte uygulama yapılır. Elektrostatik fırın boya sayesinde uzun ömürlüdür.

· Rolling Roof sigara yasagının uygulandığı Restaurant ve Cafe gibi yerler için en iyi çözümdür.

· Rolling Roof Pergola

· Rolling Roof Pergola

Rolling Roof Pergola

AA GRUP İNŞ  Rolling Roof Pergola Teknik Şartnamesi

· Sistemde kullanılan Alüminyum profiller , 6063 – T6 F25 (7580 Briner Sertlik) özelliktedir.

· Bütün Profiller şantiyeye Elektro Statik fırın boyalı olarak ve ambalajlı gelir.

· Bütün aksesuar galvaniz ve eltro statik fırın boya olarak ambalajlı gelir

· Hareketli çatı örtüsü Alüminyum metaldir.

· Paneller Eksenel çalışmaktadır ve istendiğinde geri toplanma hareket kabiliyetine haizdir.( Bu özellik havalandırma ile gölgelendirmeyi aynı anda yapabilmesi açısından önemlidir)

· Paneller eksenel olarakminumum 85 derece açıda açılabilmelidir.(Cepheden gelen güneş ışığını kesmek için önemlidir)

· Oluk detayı Alüminyum olmalı ve su giderleri tıkandığında içeri su dönüşü olmaması için sistemin dış yüzeyinde bulunmalıdır.

· Tavan örtüsünün açılma-kapanma hareketi uzaktan kumanda kontrolü ile sağlanmalıdır.

· Hatalı kullanımı önlemek için otomasyon sistemi ile entegre edilmelidir. ( mekanik limit siviçleri bu konuda sorun yaşatmaktadır)

· Kullanılacak sistem tüm mevsim şartlarına uygun olarak tasarlanıp,üretilmelidir.

· Motor ile hareketli mekanizma arasında güç aktarımını triger kayışı sağlamalı ve ayarlanabilir olmalıdır.

· Dikey taşıyıcı profiller Alüminyum olmalı . Zemine yapılacak Aplikasyonun gizli kalması ve zemin yalıtımını korumaya almak için , Ana taşıyıcı ve kapaktan oluşan iki parçadan oluşmalı.

· Flanş aplikasyon vidaları M8 * 80 lik Buldeks veya M880 Gömlekli Çelik dübel ve galvaniz kaplama olmalıdır.(Zemin yalıtımına zarar vermemek için) 14) Sistemde kullanılacak fitiller EPDM olmalıdır. 15) Kullanılacak silikonlar, Nötral silikon olmalıdır. 16) Montaj ekipleri firmanın kendi ,maaşlı,sigortalı ekibi olmalıdır. 17) Kullanılacak sistemin , 5 (Beş) yıl Motor ve 2 yıl mekanik garantisi olmalıdır. 18) Her bir sistem modülü dikey ve yatay taşıyıcı profillerden oluşur , dikey ana taşıyıcılar 1001503, yatay ana taşıyıcılar 100150*3 mm ölçülerinde olmalıdır.

· Sistem modülleri 50kg+25kg /m² yayılı yük ve 50kg/m² rüzgar yükünü karşılayacak statik özelliklere sahip olmalıdır.

· Sistem modüllerinde kullanılan özel paneller sayesinde yağışlı havalarda havalandırmayı gerçekleştirecek şekilde dizayn edilmiş olup, kumanda ile kontrolde yağmur moduna sahip olmalıdır.

Sistemde bulunan aluminyum panellerin eksenel hareketi ayrı, geri toplanma hareketi ayrı motorlar ile yapılmalıdır.

Rolling Roof Pergola Fiyatları (Rolling Roof Pergola m2 Fiyatları)

Satış uzmanımızın sizinle irtibata geçmesi için lütfen (0216) 307 84  32  numaralı telefonu arayarak veya  info@aagrup.com  mesaj atarak bilgi alabilirsiniz. Satış uzmanımız aldığı bilgileri değerlendirerek size özel teklifimizi hazırlayacaktır. 

 AA GRUP İNŞ PET TAH SAN TİÇ  LTD ŞTİ